سیستم مدیریت منابع انسانی، کسب و کار شما را بهبود می‌بخشد

مقدمه

دنیای امروز همراه با تغییرات پرشتاب به سمت آینده در حرکت است و سازمان‌هایی در این دنیا می‌توانند به بقاء خود ادامه دهند که با تکنولوژی روز و شانه به شانه با سایر رقبا حرکت کنند. با توجه به اینکه نیروی انسانی بعنوان مهمترین نیروی محرکه سازمان‌ها لحاظ می‌شوند و اتلاف وقت نیروی انسانی برای انجام کارهای روزمره پرسنلی و آموزشی موجب کاهش بازدهی سازمان می‌شود لذا بکارگیری علوم نوین و سیستم‌های الکترونیکی می تواند از اتلاف وقت نیروی انسانی کاسته و بازدهی سازمان را افزایش دهد. در این مقاله ابتدا عوامل موثر بر بهره‌وری در سازمان می‌شود را شناسایی نموده و سپس به معرفی سیستم مدیریت منابع انسانی پرداخته و دلایلی را که موجب افزایش بهره‌وری و بهبود کسب و کار می‌شود، بیان نماییم.

عوامل موثر در افزایش بهره وری و بهبود کسب و کار

عوامل زیادی بر بهره وری و توسعه کسب و کار موثر می‌باشند که مهمترین این عوامل عبارتند از :

تعریف مشاغل و پست های سازمانی و درک درستی از آنها و تعیین نیازهای آموزشی لازم، برای احراز یک شغل در افزایش کارایی سازمان موثر می‌باشند.

با شناسایی پست‌های بلاتصدی و امکان ثبت درخواست جذب نیرو و اعمال کنترل‌های لازم بر روی رزومه‌ها، فرآیند نیرویابی را تسهیل بخشیده و با صرفه جویی در زمان و هزینه موجب توسعه کسب و کار می‌شود. به عنوان مثال با ایجاد پرونده استخدامی و نگهداری سوابق آموزش و اطلاعات کامل پرسنل می‌توان با دسترسی سریع و به موقع به سوابق، انواع حکم و قراردادها را صادر نمود.

با جمع آوری اطلاعات جامع از پرسنل و کلیه امور مربوط به قراردادها و سوابق آن‌ها در سازمان می‌توان گزارش‌های آماری و دقیقی از روند تغییرات در سازمان در بازه‌های مختلف به مدیران سازمان‌ها ارائه نمود. در چنین شرایطی، در نتیجه تصمیمات واقع بینانه‌ای که توسط مدیران گرفته می شود افزایش بهره وری و توسعه در کسب و کار را خواهیم داشت.

با افزایش تعامل بین کارکنان، سرپرستان و واحد آموزش می توان کارکنان را از برنامه‌های آموزشی سازمان مطلع گردانید و در نتیجه این تعامل، نیازهای کارکنان شناسایی می‌شود. با شناسایی این نیازها مدیران می‌توانند انگیزش، کارایی و اثربخشی کارکنان را افزایش داده و در نتیجه، بهره وری را در سازمان بهبود بخشند.

کنترل تردد و انجام محاسبات حضور و غیاب و مرخصی، به منظور محاسبه دقیق حقوق پرسنل در سازمان‌ها اهمیت فراوانی دارد، چرا که ارائه گزارشات دقیق در کاهش هزینه‌‌های سازمان موثر می باشد.

ابزار مدیریت منابع انسانی

با توجه به اینکه نیروی انسانی یکی از منابع کلیدی در سازمان‌ها بوده و در دنیای امروز به عنوان یک ثروت غیر قابل انکار مطرح می باشد لذا از شناسایی و جذب نیرو تا مدیریت اطلاعات پرسنلی، صدور احکام کارگزینی، نظام پرداختی و خروج از خدمت کارکنان در قالب سیستم جامع و یکپارچه مدیریت منابع انسانی نیاز است. از این رو شرکت ها با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه و دانش مدیران خبره منابع انسانی، راهکارهای مکانیزه برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های تولیدی‌، خدماتی و تجاری در قالب نرم افزار مدیریت منابع انسانی ارائه داده است.

نگهداری تاریخچه اطلاعات، گزارش ساز پیشرفته فارسی، محیط کاربری آسان و کاربرپسند، گزارشات داشبرد مدیریتی و آلارم هوشمند(ارسال پیامک و …) و قابلیت استفاده در بستر وب از مهمترین ویژگی‌های نرم افزار مدیریت منابع انسانی شرکت فراگستر می‌باشد.

نرم افزار BPMS شرکتدر خدمت منابع انسانی

سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار (  BPMS)، به عنوان زیرساخت اجرای فرآیندهای سازمانی، در خدمت تمامی سیستم مدیریت منابع انسانی قرار دارد. تاکنون فرآیندهایی مانند فرآیند مرخصی، ماموریت، درخواست وام، درخواست خودرو، درخواست اضافه کاری، نظام انتقادات و پیشنهادات و … در این سیستم در بیش از صدها شرکت خصوصی و دولتی، مطابق روش اجرای آن سازمان‌ها پیاده سازی شده است.

این فرآیندها اطلاعات خود را از سیستم‌های اطلاعاتی سازمان دریافت می کنند و پس از گردش اطلاعات و اخذ تاییدات لازم، مجددا اطلاعات را به سیستم مدیریت منابع انسانی تحویل خواهند داد.

نتیجه گیری

امروزه سرمایه های انسانی، بزرگترین مزیت رقابتی سازمان ها محسوب می شوند و به کارگیری اثربخش آن‌ها جهت دستیابی به بهره‌وری بهینه‌ی شغلی و سازمانی، از چالش‌های اصلی مدیران سازمان‌ها است. گستردگی این فعالیت‌ها از یک طرف و پیچیدگی تصمیم گیری در مورد آن‌ها موجب شده است تا سیستم‌های جامع مدیریت منابع انسانی مبتنی بر فناوری اطلاعات، بتواند مدیران سازمان‌ها را در رویارویی با چالش‌ها و پاسخ دادن به این نوع سوال‌ها یاری دهد. نرم افزار مدیریت منابع انسانی  ابزاری قدرتمند است که علاوه بر پاسخگویی به نیازهای سازمان می تواند مدیریت اطلاعات پرسنلی، صدور احکام، آموزش، و فرآیندهای کاری منابع انسانی را در قالبسیستمی جامع و یکپارچه، پوشش دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *